Konečne prišla jar. A práce môžu začať!

Stavebný denník časť prvá, "O tom, ako sme sa konečne vrhli do práce!"Slnečné lúče ohrievajú okolitý vzduch. Zem rozmŕza. Noci sú zo dňa na deň teplejšie, príroda sa prebúdza.V zime náš tím architektov pracoval na plánoch,

spisoval nápady a riešenia problémov. To všetko s cieľom vytvoriť unikátny priestor vhodný pre zomknutú komunitu obyvateľov.

Stavebný tím však musel čakať na teplejšie počasie. A keď prišlo, konečne mohli začať!

Tri krát meraj a raz lej.

Začali sme pozorným vymeriavaním, nakoľko bez presných mier by v našom odbore ani nemalo zmysel pokračovať. Na fotke vidíte meranie s nivelačným prístrojom, tzv. teodolitom pre určenie výšky betónu.

Ako to funguje?

Nivelácia znamená vyrovnávanie. Na drevené laty ukotvené v zemi sa uchytí jedna vodorovná, takzvaná „lavička“ tak, aby bola meter nad výškou budúcej podlahy.

Napríklad ak základy kopeme do hĺbky 120 centimetrov, naša „lavička“ bude 220 centimetrov nad dnom výkopu. Od tejto „lavičky“ si na stavbe vymeriavame a zaznačujeme výšky a vzdialenosti.

Vyberte si svoje nové bývanie

Vyplňte kontaktný formulár, dostanete medzi prvými informácie o predpredaji.
Odoslaním formulára dochádza k poskytnutiu osobných údajov dotknutou osobou prevádzkovateľovi, a to v súlade s ust. § 13 ods. 1 písm. b) zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov, ktoré sú chránené a spracúvané v súlade so zásadami / pravidlami uvedenými v dokumente Ochrana osobných údajov.
Copyright © 2021. Sokolka Zvolen.
Vytvorila BigWay.sk
crossmenu